Kolor czerwony to absolutna, ponadczasowa klasyka jeśli chodzi o kobiecy styl. Mówi się nawet, że prawdziwa kobieta powinna mieć w szafie przynajmniej jedną parę czerwonych szpilek, które będzie zakładać na różne prywatne i oficjalne okazje. Do takich butów warto dokupić też czerwoną suknię, która doda nam elegancji i zmysłowości. Ale tu pojawia się dodatkowe pytanie: jaki kolor paznokci do czerwonej sukienki wybrać? Przecież wszystkie elementy nie mogą być utrzymane w jednym odcieniu, bo nasza kreacja stanie się wyjątkowo nudna, mdła. A przecież chodzi nam o coś zupełnie przeciwnego – o pełną zjawiskowość i zwrócenie oczu na nas w tej samej chwili, w której wejdziemy na salę balową.

Paznokcie na wesele do czerwonej sukienki – propozycje

Sam wspomniany kolor jest już mocny, wyrazisty. Uzupełniające go dodatki powinny być więc dużo bardziej stonowane. Jedną z naszych podpowiedzi, która w takim zestawie sprawdza się zawsze i wszędzie, są odcienie cieliste, nude. Idealne będą chociażby paznokcie hybrydowe do czerwonej sukienki zrobione w formie francuskiego manicure (tak zwany french). W tym wypadku bierzemy lakiery hybrydowe i końcówki zaokrąglonych paznokci malujemy nimi na biało, a na to nanosimy lakier beżowy bądź delikatnie różowy mający właściwości transparentne.

Kolejna bezpieczna opcja pozwalająca na to, by uzyskać piękne paznokcie do czerwonej sukienki 2022, to jasne brązy oraz beże. Takie odcienie i nie tylko oferują kolorowe pigmenty do paznokci od Victoria Vynn. Aby wyglądały one maksymalnie zjawiskowo, dobrze jeśli uzupełnione są o błyszczące, srebrne lub złote drobinki ozdobne. Można tu zastosować także pyłki do zdobień. Dzięki nim te dość nudne odcienie zyskają zdecydowanego blasku.

Gdy powyższe rozwiązania Cię nie zadowalają, mamy jeszcze jedno rozwiązanie będące odpowiedzią na pytanie: jaki kolor paznokci pasuje do czerwonej sukienki. To zdecydowanie ciemniejsze odcienie bordowe oraz wersje czarne. Polecamy je zwłaszcza dla odważnych pań o mocnych charakterach, które wybierają się na bardzo oficjalne uroczystości. Taki manicure do czerwonej sukienki będzie z pewnością mocno dyskutowany w towarzystwie, wzbudzając niekiedy wręcz skrajne emocje. Pamiętajmy jednak o tym, by nie tylko ładnie pomalować paznokcie, ale też zadbać o skórki stosując na przykład specjalistyczne oliwki do skórek. Cały nasz manicure będzie bowiem zwracał uwagę i szkoda by było, by tracić jego zjawiskowość poprzez niezadbany jeden element.