Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, dlaczego w salonie fryzjerskim znajduje się tak wiele szczotek do włosów, o różnych kształtach i rozmiarach? Są one niezbędne do modelowania włosów, co pozwala uzyskać spektakularne efekty. Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z profesjonalnym wyposażeniem fryzjerskim, pierwszym gadżetem zdecydowanie powinna być okrągła szczotka, wykonana z naturalnego włosia. Dlaczego?

Okrągła szczotka do modelowania 

Za pomocą okrągłej szczotki można wymodelować niemal każdą fryzurę. Bez względu na to, czy masz długie czy krótkie włosy, kręcone czy proste – z pewnością zdziałasz z nią cuda. Na rynku kosmetycznym znajdziemy dwa rodzaje szczotek okrągłych – małe i grube. Im dłuższe mamy włosy, tym praktyczniejsza okaże się grubsza szczotka. Nada ona włosom objętości i podniesie je u nasady. Natomiast krótkim fryzurą poleca się mniejsze szczotki, które dodają im objętości oraz podkręcąją końcówki. Znaczenie ma także materiał z jakiego wykonana jest szczotka oraz jej włosie. Modele wyposażone w korpus ceramiczny idealnie rozprowadzają ciepło, przyśpieszając proces suszenia i modelowania. Szczególnie popularne są szczotki termo-ceramiczne.

Okrągła szczotka do prostowania i kręcenia

Okrągłe szczotki fryzjerskie mogą służyć zarówno do prostowania włosów podczas suszenia, jak i je atrakcyjnie zakręcić. W tym celu warto zaopatrzyć się w suszarkę, cienki grzebień, klamrę do włosów oraz oczywiście – okrągłą szczotkę. Aby wzmocnić efekt, można użyć pianki do włosów przed modelowaniem oraz lakieru – po nim.

Jak wygląda cały proces? Włosy po umyciu należy lekko przesuszyć lub poczekać aż przeschną oraz nałożyć piankę. Następnie trzeba je rozczesać, zrobić przedziałek oraz pasma z góry spiąć klamrą. Pozostałe kosmyki wystarczy jedynie nawijać na szczotkę oraz kierować na nie strumień powietrza suszarki. Włosy u nasady warto unosić, a następnie delikatnie naciągać – jeżeli chcemy je wyprostować. Jeżeli zależy nam na podkręconych końcówkach szczotkę ustawiamy pionowo i kierujemy na nią strumień powietrza.