Rynek suplementów diety cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Czy jednak warto kupować suplementy diety? Zapraszamy do sprawdzenia!

 

Każdy z nas chce być zdrowy. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, na przykład ze względu na prowadzony tryb życia, dietę, uzależnienia czy też choroby przewlekłe.

 

W takich sytuacjach poszukujemy dodatkowych sposobów na to, aby poprawić swoje samopoczucie. Do dyspozycji mamy wówczas pełną paletę suplementów diety – kompleksy witaminowe i mineralne, wyciągi z roślin, a także innego rodzaju specyfiki. Co warto o nich wiedzieć?

 

Czym jest suplement diety?

Suplementami diety nazywa się środki spożywcze, których głównym celem jest uzupełnienie normalnej diety. W suplementach diety znajdują się różnego rodzaju związki w zależności do tego, z jakim przeznaczeniem tego specyfiku mamy do czynienia.

 

Dzisiaj suplementy diety możemy zakupić w wielu sklepach – nie tylko w aptekach, ale również w drogeriach, marketach, sklepach zielarskich, a także w sklepach internetowych.

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi suplementy diety przeznaczone na:

  • odchudzanie i poprawę metabolizmu
  • wypadające włosy, łamliwe paznokcie i skórę
  • bóle stawów
  • wzmocnienie kości
  • poprawę pracy układu pokarmowego
  • zwiększenie odporności organizmu

 

Wobec tego suplementy diety mogą pomóc nam w różnych przypadkach – także jako uzupełnienie prowadzonych terapii lekowych. Czy jednak rzeczywiście warto wydawać na nie swoje pieniądze?

Czy warto stosować suplementy diety?

Suplementy diety mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Ci pierwsi wskazują, że dzięki nim można dostarczyć do organizmu szereg ważnych składników wpływających na samopoczucie, a tym samym zmniejszających niepożądane objawy lub zapobiegających pojawianiu się poważnych schorzeń. Ci drudzy natomiast wskazują, że nie ma dowodów na działanie suplementów diety.

Generalnie, suplementy diety są w stanie pomóc, ale warto wskazać, że nie wszystkie z nich rzeczywiście są w stanie zapewnić znaczną poprawę stanu zdrowia. Najlepiej wybierać suplementy diety umiejętnie, sprawdzając ich skład, a także opinie na ich temat. Należy również kupować je ze sprawdzonego źródła, aby mieć pewność, że będą bezpieczne w zażywaniu.