Nieskazitelna cera o jednolitym kolorycie to niedościgniony ideał według większości kobiet. Wiele przedstawicielek płci pięknej zmaga się z problemami takimi jak hiperpigmentacja, popękane naczynka czy zasinione okolice oczu. Mimo coraz bardziej propagowanej akceptacji defektów urody, każda z nas chce czasem poczuć się perfekcyjnie. Na rynku pojawiły się kosmetyki, które potrafią skutecznie ukryć nawet najbardziej uciążliwe zmiany. Hasło klucz to: korekcja kolorem.

Problem pierwszy: zmiany trądzikowe. Niestety żaden produkt nie jest w stanie zatuszować nierównej struktury skóry lub rozszerzonych porów. Istnieje jednak rozwiązanie, by zniwelować zaczerwienienia towarzyszące wypryskom. Korekcja kolorem polega na neutralizacji tonów antagonistycznymi barwami kremowych produktów. By ukryć czerwone plamy na buzi wystarczy pokryć dany obszar korektorem o zielonkawym odcieniu. Zmniejszy to kontrast i intensywność zaczerwienienia, które następnie zniknie pod cienką warstwą podkładu.

Problem drugi: sińce pod oczami. Kolor korygujący należy wybrać odpowiednio do karnacji. Osoby o jasnej cerze powinny sięgnąć po odcienie różowo-brzoskwiniowe, natomiast bardziej opalone panie mogą zastosować kolory wpadające w czerwień. Ważne jest, by obszar pod oczami następnie pokryć korektorem o naturalnej barwie, ewentualnie o ton jaśniejszej niż nasza cera. Dla uzyskania najlepszego efektu, należy nałożyć go niewiele, tworząc pod dolną linią rzęs trójkąt sięgający policzków. Zabieg ten dodatkowo rozświetli twarz.

Problem trzeci: blizny i przebarwienia. Ślady ciemniejsze niż odcień naszej cery zostaną nieco zneutralizowane przez korektory pomarańczowe. Intensywność koloru należy wybrać w zależności od karnacji. Jest to zabieg polecany głównie kobietom o ciepłej urodzie lub śniadej skórze twarzy.

Korekcja kolorem od lat jest stosowana przez makijażystów na całym świecie. Pomaga stworzyć idealną, jednolitą bazę pod resztę produktów. Sekretem prawidłowego stosowania tej techniki jest używanie małych ilości kosmetyków i staranne rozprowadzanie ich.