Grzybica to nieprzyjemna choroba, która jest nie tylko trudna, ale i długotrwała w leczeniu. Nowoczesne maści i innego typu preparaty są co prawda coraz bardziej skuteczne, ale nadal do pełnego uzyskania ich dobroczynnego efektu musimy odczekać przynajmniej kilka dni. Dlatego tez coraz więcej lekarzy zaleca leczenie grzybicy paznokci laserem. Metoda ta jest dość kosztowna, ale pozwala na pozbycie się problemu już po kilku zabiegach.

Leczenie grzybicy laserem – zalety

Mówiąc o plusach powyższego rozwiązania warto zacząć od tego, że odbywa się ono bezdotykowo i w pełni bezboleśnie. Nasz organizm nie potrzebuje tu też czasu na dodatkowe gojenie czy regenerację jak miałoby to miejsce w przypadku innych, bardziej inwazyjnych zabiegów. Co więcej, leczenie grzybicy laserem umożliwia odrastanie nowych paznokci bez jakichkolwiek ubocznych skutków terapii.

Ale to nie wszystko. Jak wspomnieliśmy, dla pełnego pozbycia się kłopotu z grzybicą wystarczy kilka niezbyt długich zabiegów. Już po pierwszym z nich rozpoczyna się pełna odbudowa paznokciowej płytki, a sam nowy paznokieć zaczyna nam odrastać.

Ile kosztuje laserowe leczenie grzybicy paznokci?

Nie da się jednoznacznie, wiążąco odpowiedzieć na to pytanie. Inny bowiem będzie koszt w przypadku grzybicy zaawansowanej, a zupełnie inny – w przypadku małych zmian grzybicznych. Dodatkowo jeśli chodzi o laserowe leczenie grzybicy paznokci cena zależy od doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg, miasta w którym go wykonujemy oraz renomy danej przychodni czy kliniki. Średnio za leczenie grzybicy paznokci laserowe w Szczecinie, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie czy Łodzi zapłacimy 150-200 zł za zabieg. Są to ceny na moment pisania artykułu – w przyszłości mogą się one niestety zmieniać.

Opinie o leczeniu grzybicy paznokci laserem

Co mówią pacjenci, którzy wybierają zabieg laserowy na grzybicę paznokci? Że jest to bardzo wygodna forma leczenia. Nie muszą oni bowiem pamiętać o codziennym wcieraniu maści lub innych specyfików, a sam zabieg z ich strony także nie wymaga wykonywania żadnych czynności – wystarczy leżeć lub siedzieć (zależnie od zaleceń osoby go przeprowadzającej). Pojedynczy zabieg trwa około 20-30 minut, jest to więc procedura bardzo szybka.

Gdy więc jeszcze się wahasz co do tego, jaką metodę zwalczania grzybicy wybrać, pamiętaj: laserowe leczenie grzybicy paznokci opinie ma doskonałe. Jest to zabieg sprawdzony i bezpieczny, nie musisz się więc go ani trochę obawiać. Pozostaje Ci cieszyć się jego skutecznymi efektami przez bardzo długi okres.