Oczywistym faktem jest to, że wraz z upływającymi latami skóra na twarzy staje się mniej naprężona, bardziej zwiotczała, mająca niezadowalającą nas elastyczność. Za wszystko to odpowiedzialne są naturalne, nieuniknione procesy starzeniowe, w wyniku których w  naszych organizmach mniej jest elastyny oraz kolagenu. Czy musimy się pogodzić z wspomnianymi na początku skutkami wieku? Absolutnie nie! Z pomocą przychodzi nam bowiem inwazyjny lub bezinwazyjny lifting twarzy. Jego rodzajów jest naprawdę wiele. Przeczytaj o najpopularniejszych z nich i sprawdź sam, który jest dla Ciebie najlepszy.

Mówiąc w skrócie: jest to zabieg, który ma na celu naciągnięcie naszej skóry twarzy. Najbardziej klasyczny jest chirurgiczny lifting twarzy przeprowadzany przez lekarza medycyny estetycznej. Podaje on nam znieczulenie ogólne, a następnie zmniejsza ilość tkanek znajdujących się w środkowych, a także dolnych częściach naszej twarzy i na szyi. Dodatkowo dyplomowany specjalista wykonujący operacyjny lifting twarzy delikatnie natnie i przesunie powięź osłaniającą te nasze mięśnie, które straciły już na sprężystości. Co ważne, nacięcia wykonywane są w tych punktach, które na co dzień są mniej widoczne (za uchem i w uchu czy na skroniach). Taki zabieg wymaga przynajmniej jednodniowej wizyty w szpitalu.

Gdy jednak nasz problem ze zmarszczkami jest jeszcze mały, spokojnie możemy zainwestować w domowe urządzenie do liftingu twarzy. Najlepsze z tych nieinwazyjnych sprzętów przeciwzmarszczkowych zapewnią nam ultrasoniczne oczyszczenie, silnie liftingujący masaż, a także pobudzanie naszych komórek za pomocą prądów EMS oraz fal radiowych.

Wśród polecanych metod odmładzających znajduje się również japoński lifting twarzy, czyli masaż Kobido. Jest to jeden z najstarszych na świecie rodzajów masaży. Jest on bardzo złożony, a wykorzystane intensywne techniki sprawiają, że dociera on do bardzo głębokich warstw mięśni oraz skóry. Właściwie jest to połączenie tradycyjnych koncepcji medycznych rodem z japonii oraz technik manipulacji dłonią. Ten nieinwazyjny lifting twarzy uaktywni nerwy w niej się znajdujące, co pozwoli na lepszy przepływ energii (Qi) między nimi.

Oczywiście to nie jedyne metody gwarantujące efekt sprężystej, młodej twarzy. Coraz popularniejsze są chociażby lifting twarzy nićmi czy nowoczesne taśmy do liftingu twarzy. Zabiegi na nich oparte wykonują profesjonalne salony urody znajdujące się w praktycznie każdym większym mieście. Wystarczy więc poczytać opinie o poszczególnych z nich i wybrać ten, który ma je najlepsze.