Zajęcia w klubie fitness to doskonały sposób na zrzucenie nadmiaru kilogramów, poprawę wyglądu sylwetki oraz ogólnego stanu zdrowia. Jakie zajęcia fitness cieszą się obecnie największym zainteresowaniem?

Oferowane przez kluby fitness zajęcia to szeroka gama różnych treningów, które pozwalają na wzmocnienie ciała, odchudzanie, zmniejszenie dolegliwości bólowych ze strony mięśni i stawów, a także na relaks.

Gdy także stoisz przed wyborem odpowiednich zajęć typu fitness, sprawdź już teraz listę tych, które cieszą się największym zainteresowaniem!

Step

To jeden z najczęściej wybieranych typów zajęć w klubach fitness. Jego podstawą są specjalne platformy, które nazywane są stepami albo stepperami. Ten trening pozwala na zmniejszenie ilości tkanki mięśniowej oraz wzmocnienie i wymodelowanie dolnej partii ciała, w tym pośladków oraz nóg.

Hi-lo impact

Hi-lo impact, inaczej High-low impact aerobic to rodzaj zajęć, które polegają przede wszystkim na wykonywaniu podskoków, skoków oraz obrotów. Te energiczne treningi sprzyjają pozbyciu się zbędnych kilogramów, a także wzmacniają większość partii mięśni. To także dobra zabawa, ponieważ zajęcia odbywają się najczęściej w rytm muzyki.

Fitball

Ten rodzaj zajęć fitness polega na wykorzystaniu specjalnych piłek rehabilitacyjnych. Ćwiczenia są dzięki temu jeszcze ciekawsze, a przy tym doskonale wzmacniają różne partie mięśniowe oraz poprawiają kondycję.

ABS

Pod tą nazwą kryje się zestaw różnego rodzaju ćwiczeń, które skoncentrowane są na mięśniach brzucha oraz na ogólnym wzmocnieniu siły mięśniowej.

ABT

To skrót od abdominal, buttocks, thighs, czyli brzuch, pośladki i uda. Ćwiczenia fitness koncentrują się wówczas na tych partiach ciała.

Zumba

Program treningowy, który zawiera różne elementy, w tym cardio. Inspirowany jest tańcami latynoskimi takimi jak samba, salsa, flamenco.

Pilates

Ten typ treningu skupiony jest głównie na rozciąganiu mięśni, a także na relaksacji. Pilates zawiera w sobie elementy jogi, ćwiczeń siłowych oraz baletu. Nazywany jest również „treningiem dobrego samopoczucia”, ponieważ ogólnie wzmacnia organizm i poprawia jego wewnętrzną równowagę.