Osoby, które chorują przewlekle, wymagają często regularnej opieki pielęgniarskiej. Można skorzystać z niej także prywatnie!

Profesjonalna i kompleksowa prywatna opieka pielęgniarska jest coraz bardziej popularna. Duże zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi pojawiło się w całej Europie, w tym także w Polsce.

Osoby przewlekle chore, na przykład z chorobami nowotworowymi, z chorobą Alzheimera, stwardnieniem rozsianym, a także innymi schorzeniami, wymagają częstej pomocy pielęgniarskiej. Aktualnie można skorzystać z niej w ramach NFZ, ale warto wskazać, że opieka świadczona w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego często nie jest na najwyższym poziomie.

Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się także i u nas prywatne usługi pielęgniarskie, które świadczone są przez wykwalifikowane pielęgniarki zatrudniane przez prywatne firmy lub też działające na własny rachunek.

Osoby przewlekle chore mogą wówczas liczyć na profesjonalną, pełną pomoc, zgodnie ze swoim stanem zdrowia. Może ona obejmować między innymi iniekcje, zakładanie sond, wykonywanie lewatyw, zakładanie opatrunków, cewników, a także innego rodzaju czynności wchodzące w skład obowiązków pielęgniarki.

Prywatna opieka pielęgniarska może być wówczas świadczona zarówno jako pomoc doraźna, gdy pojawia się taka potrzeba, ale również może być to pomoc długoterminowa, np. codzienne zastrzyki także z zamieszkaniem u pacjenta, gdy jest to konieczne. Wówczas pielęgniarka może opiekować się osobą przewlekle chorą przez 24 godziny na dobę dla jej maksymalnego komfortu oraz bezpieczeństwa.

Dla osoby, która jest przewlekle chora, takie rozwiązanie jest zdecydowanie najlepsze, ponieważ może ona wówczas liczyć na stałe wsparcie ze strony specjalisty. Warto przy tym wskazać, że usług pielęgniarskich nie może świadczyć opiekunka, dlatego też wtedy, gdy konieczna będzie pomoc całodobowa, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie prywatnej pielęgniarki.

Oferty związane z prywatną opieką pielęgniarską można znaleźć obecnie także on-line.