Zrzucenie nadmiaru kilogramów i dążenie do wymarzonej sylwetki często wymaga wielu wyrzeczeń. Dla uzyskania najlepszych efektów ważna jest nie tylko odpowiednia dieta oraz ruch, ale również warto zadbać o wygląd skóry. Tutaj z pomocą przychodzą gabinety medycyny estetycznej, w której skorzystamy ze specjalistycznych zabiegów dla odchudzających się.

W drogeriach do dyspozycji mamy szeroką gamę różnych kosmetyków przeznaczonych dla osób chcących stracić na wadze i uzyskać szczupłą, atrakcyjną sylwetkę. Pomagają w ujędrnieniu skóry, zmniejszają tak zwaną skórkę pomarańczową, czyli cellulit, także wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej.

Jednak oprócz kosmetyków do stosowania w domu do dyspozycji mamy także specjalistyczne zabiegi, które oferowane są obecnie przez wiele gabinetów medycyny estetycznej. Chociaż kosztują więcej, to dzięki nim można uzyskać naprawdę spektakularne efekty nawet bez drakońskiej diety!

Modelują i wyszczuplają sylwetkę

Chociaż w wielu przypadkach odpowiednia dieta i ruch wystarczają, to jednak warto wspomagać się odpowiednimi zabiegami na ciało. Dzięki nim można uzyskać oczekiwane wyniki jeszcze prędzej!

Zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej skupione są przede wszystkim na wymodelowaniu sylwetki oraz na jej wyszczupleniu i potrafią znacząco zmniejszyć obwody.

Najczęściej wybierane zabiegi wyszczuplające:

  • masaże – regularne masaże ciała przyspieszają krążenie krwi, usuwanie zbędnych produktów przemiany materii oraz sprzyjają rozbijaniu komórek tłuszczowych
  • kriolipoliza – zabieg polegający na wymrażaniu tkanki tłuszczowej, która rozpada się w niskich temperaturach
  • lipoliza iniekcyjna – wstrzykiwanie w tkankę tłuszczową związków pomagających w jej rozbiciu
  • zabiegu ultradźwiękowe – powodują zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej dzięki ultradźwiękom
  • karboksyloterapia – zabieg podania pod skórę dwutlenku węgla, zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej

Jeśli chodzi o takie właśnie zabiegi wyszczuplające  jest jednym z miast, gdzie są one dostępne w wielu wariantach. Na co warto się zdecydować?