Ulokowanie zlewozmywaka pod oknem niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim, podczas zmywania naczyń i przygotowywania posiłków możemy cieszyć się pięknym widokiem za oknem. Poza tym naturalne oświetlenie ułatwia nam wykonywanie codziennych czynności oraz wprawia w doskonały nastrój. Bez wątpienia taka aranżacja wygląda oryginalnie i elegancko. Nasuwa się jednak jedno pytanie – jak pogodzić otwieranie okna z wystającą baterią? Otóż wcale nie musi to stanowić problemu – wystarczy jedynie skorzystać z innowacyjnych rozwiązań kuchennych.

Zlewozmywak pod oknem – jaką baterię kuchenną wybrać?

Zlewozmywak pod oknem to coraz powszechniejsze rozwiązanie – wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, producenci baterii zlewozmywakowych stworzyli modele ze składaną wylewką, dzięki którym otwieranie okna będzie komfortowe. Baterie podokienne to bardzo wygodne rozwiązania – na rynku dostępne są modele różniące się kształtem, kolorem oraz sposobem obsługi. Wyjątkowo popularne są modele łamane, które można wyjmować ze zlewozmywaka, aby otworzyć okno, a następnie odłożyć na wybrane miejsce. Inną możliwością jest ruchoma wylewka, która pochyla się do przodu lub na bok aż o 90 stopni, umożliwiając wygodne otwieranie i zamykanie okna w każdej sytuacji. Jeszcze innym rodzajem jest wylewka chowana, która w czasie mycia naczyń czy też warzyw i owoców zachowuje swoją wielkość, ale w razie potrzeby można ją wsunąć w przeznaczony do tego otwór, a następnie otworzyć okno.

Jaką baterię podokienną wybrać? Armatura w kuchni jest zwieńczeniem całej aranżacji – warto więc znaleźć kompromis między jej atrakcyjnym designem a funkcjonalnością. Na szczęście nie brakuje atrakcyjnych modeli, które różnią się odcieniem (utrzymane mogą być w kolorach takich jak różowe złoto, biały, beż, czarny, granit, miedź, stal szczotkowana czy mosiądz), materiałem wykonania oraz kształtem – z pewnością więc wybierzemy składaną baterię, która przypadnie nam do gustu i znacząco uprzyjemni wykonywanie codziennych obowiązków.